Проведе се десетото издание на “La Dolce Vita” в София

Публикувано:
12:09ч / 08.10.2018г
Брой прочитания:
140
Брой коментари:
0

На 26 септември в Гранд Хотел София се проведе десетото издание на Food & Wine Event – La Dolce Vita, организирано от ICE-Agenzia. Присъстваха 30 фирми, които представиха 34 италиански марки продукти и се проведоха над 200 срещи B2B с вносители и дистрибутори на храни и напитки, големи хранителни вериги, магазини за вино, ресторанти, хотели и фирми за кетъринг. Инициативата, открита от посланика на Италия в София Н. Пр. Стефано Балди и директора на ICE-Agenzia Алесандра Капобианко, се радваше на голям успех и одобрение сред фирмите. В зала „Триадица” италианските производители презентираха пред професионална публика и предложиха за дегустация бели, червени и пенливи вина, зехтин, сирена, колбаси, макаронени изделия, балсамов оцет, кафе, сосове и консерви, гризини и сладкиши. Българският потребител винаги е показвал забележителна възприемчивост към характерните за италианската кухня специалитети и съставки. Броят на италианските ресторанти у нас продължава да се увеличава, а италианските продукти все по-често присъстват в големите вериги супермаркети и тяхното потребление нараства. Въпреки че, италианските продукти са добре позиционирани на българския пазар, все още има място за навлизане на нови продукти и марки.

Още снимки от събитието може да видите на страницата на фондация „Европа и светът“ във Фейсбук.

Списък на изложителите:

Amastuola Soc. Agr.S.S. (www.amastuola.it),

Bellenda SRL (www.bellenda.it),

Bonolio SAS (www.bonolio.it),

Cantine Di Gioia (www.cantinedigioia.com),

Fabianelli SPA (www.fabianelli.com),

Firriato Distribuzione SRL (www.firriato.it),

Fraccaro Spumadoro SPA( www.fraccarospumadoro.it),

Hic et Nunc SRL (www.cantina-hicetnunc.it),

I Girasoli di Sant’Andrea (www.igirasolidisantandrea.it),

Latteria Vesuviana (www.latteriavesuviana.it),

Le Rughe (www.proseccolerughe.eu),

Mattiazzo (www.ilsettolo.it),

Cantine Miali SRL (www.cantinemiali.com),

Mokito (www.mokito.it),

Montelvini SRL (www.montelvini.it),

Paniere di Puglia (www.panieredipuglia.it),

Premium Wine Selection (www.premiumwine.it),

Romano (www.romanowinery.it),

Oleificio San Calogero di Santangelo Giuseppe & c. SAS (www.frantoiosantangelo.it),

Cantine San Marzano (www.cantinesanmarzano.com),

Salumificio San Michele SPA (www.san-michele.it, www.frantoiosantagata.com, www.biscottificiogrondona.com),

Cantine Settesoli SCA (www.cantinesettesoli.it),

Tenute Falezza (www.tenutefalezza.com),

Top Solutions (www.salumiemmedue.it, www.cantinagentile.com, www.gocciadisole.it),

Cantina Tudernum (www.tudernum.it),

Villa Mattielli SSA (www.villamattielli.it),

Az. Agr. Zorzon di Giorgio Deganis & C. P. (www.zorzon.it),

Molino Latina di Latina Rosario & C. s.a.s. (www.molinolatina.com),

Simfed SRL (www.sim-fed.it).

 

Алесандра Капобианко

Директор на ИЧЕ – Агенция София

Източник: ИЧЕ - Агенция София