2025-а бе обявена за Година на глаголицата

България официално обяви 2025 г. за Година на глаголицата. Това направиха на 4 април вицепрезидентът Илияна Йотова и директорът на Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ доц. Калина Иванова.